SLKK-hankkeen yhteystiedot

Liikuntatieteellinen Seura käynnisti kesällä 2020 "Erityisliikunnanohjaaja – Kohti soveltavan liikunnan kehityskumppanuutta" -hankkeen (SLKK-hanke).

Yhteystiedot Liikuntatieteellinen Seura:

Riikka Roitto
hankekoordinaattori
riikka.roitto(at)lts.fi, puh. 010 778 6608

Vilja Sipilä
liikuntatieteiden erityisasiantuntija
vilja.sipila(at)lts.fi

 

Hankkeessa mukana olevat pilottikunnat ja yhteystiedot:

Helsinki
Tarja Vartiainen, tarja.vartiainen(at)hel.fi, puh. 09 310 87509
Johanna Turunen, johanna.k.turunen(at)hel.fi
 
Jyväskylä
Heli Sohkanen, heli.sohkanen(at)jyvaskyla.fi, puh. 014 2664 272
 
Kouvola
Marika Peltonen, marika.peltonen(at)kouvola.fi, puh. 020 615 8436
 
Lappeenranta
Jenni Lehti, jenni.lehti(at)lappeenranta.fi, puh. 0400 157 514
 
Naantali
Emilia Riikonen, emilia.riikonen(at)naantali.fi, puh. 040 683 7454
 
Oulu
Miia Ranta-Korpela, miia.ranta-korpela(at)ouka.fi, puh. 050 379 6711
 
Pirkkala
Piia Tuomi-Osmo, piia.tuomi-osmo(at)pirkkala.fi, puh. 044 486 1509
 
Rovaniemi
Katriina Merkkiniemi, katriina.merkkiniemi(at)rovaniemi.fi, puh. 040 562 5337
 
Tampere
Pia Heinonen, pia.heinonen(at)tampere.fi, puh. 050 345 1072
Sari Helminen, sari.helminen(at)tampere.fi, puh. 050 364 8627

 

Erityisliikunnanohjaaja – Kohti soveltavan liikunnan kehityskumppanuutta -hankkeen logo.